Dywan wełniany pranie Karcherem 

Pranie dywanów Karcher

 

Wielu naszych klientów zadaje nam pytanie czy pierzemy dywany karcherem. Odpowiadamy, że nie  bo urządzenie przenośne zwane potocznie Karcher nie jest przeznaczone do czyszczenia dywanów.

Odkurzacz ekstrakcyjny, który działa na zasadzie natryskowo-ssącym ma za zadanie w krótkim czasie spryskać powierzchnię i natychmiast odsączyć wodę z brudem. 

 

Usługa czyszczenie w domu Karcherem

 

Profesjonalne czyszczenie lub pranie dywanu, składa się z kilkunastu czynności o których nie każdy zdaje sobie sprawę. Dywan przeznaczony do prania  powinien zostać oceniony jaka usługa jest możliwa do wykonania (skuteczna) i czy jest bezpieczna dla włókien i barwników z jakich został wykonany.

 

Profesjonalne czyszczenie dywanów w pralni

 

Dywan po ocenie materiału, tkania, klejenia, barwienia, pochodzenia , wieku, ustaleniu poprzednich usług czyszczenia przez inne firmy i samoczyszczenie przez właściciela zostaje zakwalifikowany do odpowiednie metody czyszczenia dywanu.

Trzepanie dywanu

- wykonywane na zasadzie tradycyjnej lub za pomocą urządzenia automatycznej trzepaczki, przy dywanach "starych" trzepanie bez inwazyjne w celu nienaruszenia węzłów czy sposobu tkania.

Usuwanie plam z dywanów

- plamy możemy podzielić na kilka sposobów pod względem pH, ze względu na pochodzenie, czy czasem  najprościej na kolor plamy na dywanie. Do usuwania plam stosuje się rozmaite środki odplamiające, redukujące czy maskujące. Efekt zawsze jest lub powinien być ten sam czyli całkowite zlikwidowanie plamy na dywanie.

Pranie wodne dywanu

- tylko dla dywanów odpornych na czyszczenie wodne. Pranie z użyciem wody i środków odpowiednich dla klasyfikowanego dywanu. Namaczanie wstępne. Pranie zasadnicze. Szorowanie włókna i osnowy. Redukcja zanieczyszczeń organicznych. Rozpuszczanie zastarzałych plam.

Płukanie dywanu po praniu wodnym

- płukanie ma na celu pozbycie się emulsji brudnej. Wypłukanie środków piorących. Przywrócenie odpowiedniego pH dla dywanu. Wypłukanie pozostałości zabrudzeń organicznych. Końcowa redukcja plam

Suszenie dywanu po praniu

- redukcja wilgoci. Zaczesanie runa dywanu. Suszenie w odpowiedniej pozycji. 

Kontrola po czyszczeniu dywanu

- prace pielęgnacyjne korygujące cała usługę czyszczenia dywanów pod katem efektu wizualnego oraz jakościowego.

 

Dywan wełniany czyszczenie Karcher

 

Odkurzacz Karcher wykonuje tylko jeden proces i to w bardzo ograniczonym zakresie 

- płucze środkiem wypłukującym i redukcyjnym. Tak naprawdę jest to proces płukania dywanu z pominięciem całej gamy istotnych procesów czyszczenia. 

 

Podsumowując czyszczenie w domu odkurzaczem wodnym mija się z celem. Efekt jest bardzo mizerny a zanieczyszczenia, które zostały wstępnie rozpuszczone przez wodę z odkurzacza i niedokładnie wypłukane 

w czasie suszenia podejdą do góry dywanu. Analogicznie dłuższe i dokładne płukanie odkurzaczem spowoduje przemoczenie dywanu jego spodniej warstwy. Wysuszenie dywanu w warunkach domowych  jest prawie niemożliwe. 

W niedopranym dywanie na skutek wilgoci bardzo szybko rozwijają się zarodniki pleśni, które mogą zniszczyć cały dywan, a dywany klejone np. niektóre dywany iberyjskie czy chińskie mogą się całkowicie rozkleić i zdeformować.

 

 

Dywany wartościowe należy powierzyć specjalistom

Orient Serwis Pracownia czyszczenie , pranie dywanów , kilimów

www.orientserwis.pl

 

 

Orient Serwis czyszczenie wykładzin dywanowych

Obsługa firm i instytucji w zakresie utrzymania czystości

Profesjonalne usługi - czyszczenie tapicerki materiałowej i skórzanej

 

www.orientserwis.pl

orientserwis@gmail.com

tel. 790707007

 

 

 

 

profesjonalne pranie dywanu orientserwis.pl
10 maja 2017

 

Pranie Dywanów Wełnianych Orient Serwis

Pracownia czyszczenie dywanów i kilimów z materiałów naturalnych

Czyszczenie na sucho wykładzin dywanowych Carpet Cleaner

 

Created with ORIENT SERWIS 2017 

Czyszczenie dywanów perskich
Pranie dywanów wełnianych Poznań

Pralnia Dywanów Orient Serwis

 

 

 

 

 

PROFESJONALNE CZYSZCZENIE DYWANÓW WEŁNIANYCH